PGA Tour pokračuje v tomto týdnu svým prvním turnajem ze dvou, které se v aktuální sezoně budou hrát v Mexiku. A přestože se Mayakoba Golf Classic nemůže co do věhlasu rovnat s Mexico Championship ze série WGC, už je také rovnocenným turnajem ostatním akcím.

Štítky:

Dlouho tomu tak nebylo. Podnik, který se od roku 2007 hraje v El Camaleon Golf Clubu byl v prvních letech pouze alternujícím turnajem k WGC jamkovce. Nabízel pouze polovinu fedexcupových bodů a necelé čtyři miliony dolarů v celkovém prize money.

To se však změnilo v roce 2013, kdy se turnaj přesunul z pozdního zimního termínu na podzim a stal se součástí série turnajů, které nově sezonu PGA Tour otevírají.

Mexická akce tím nabrala na významu, a to se odrazilo také na odměnách. Nejen že už především vítězové mohou počítat s plným počtem fedexcupových bodů, ale také celkové prize money se pořádně navýšilo až na letošních 7,2 milionu dolarů.

Jen jednou v historii se z vítězství neradoval Američan. Bylo to před třemi lety, kdy si místní hřiště podmanil Graeme McDowell ze Severního Irska. Jinak v Playa del Carmen vítězí Američané. Naposledy Patton Kizzire, který loni skončil o ránu před Rickiem Fowlerem.

Právě ten je jedním z nejvážnějších kandidátů na vítězství také letos, když se mu povážlivě krátí čas na to, aby nepřerušil svou vítěznou sérii na PGA Tour od roku 2015. Letos si totiž Fowler ještě žádné vítězství nepřipsal a příliš turnajů mu na to, aby to změnil, nezbývá.

Kromě obhájce titulu se hodně očekává také od Tonyho Finaua, svůj poslední turnaj coby svobodný muž odehraje hledající se Jordan Spieth a vysoko mezi favority jsou také Emiliano Grillo nebo Gary Woodland.

Přímé přenosy

1. kolo - ve čtvrtek od 19:00
2. kolo - v pátek od 19:00
3. kolo - v sobotu od 19:00
4. kolo - v neděli od 19:00