Od sezony 2019 si budete moci užívat ten nejlepší ženský světový golf také na obrazovce stanice Golf Channel Česká republika a Slovensko. Podařilo se nám získat exkluzivní práva pro LPGA, která zahrnují nejen tradiční turnaje, ale také všech pět turnajů kategorie major. Na většině z nich by se pak měla ukázat také Klára Spilková.

Nebudeme zastírat, právě ona byla hlavním motorem našeho zájmu o nejvyšší ženský golfový okruh. Spilková si na něj skvělým vystoupením v letošní kvalifikační škole uhrála pro příští sezonu plnou kartu. V závěrečné Q-Series totiž obsadila fantastické čtvrté místo.

"Získali jsme práva na vysílání všech turnajů LPGA včetně majorů. Turnaje, na kterých bude startovat Klára Spilková, pro nás budou absolutní prioritou ve vysílání. U sportovních přenosů platí, že české zastoupení je pro diváky ten největší tahák a mají vysokou sledovanost. Navíc kromě Kláry Spilkové jsou v Česku velice populární sestry Kordovy, které jsou ve světové špičce," říká ředitel televizní stanice Pavel Poulíček.

Dlouhodobě nejlepší česká golfistka se už na pro ni naprosto novou zkušenost připravuje.

Do zámořské sezony ale vstoupí nejdříve v únoru na turnajích u protinožců, lednový turnaj šampionek z posledních dvou sezon bude ještě bez ní. Můžeme jen doufat, že pro nejbližší roky naposledy.

"Přihlásila jsem se na všechny turnaje ze začátku sezony a uvidíme, na které z nich bude stačit má karta," řekla nám Spilková s tím, že nejen ona sama, ale ani lidé z LPGA nedokáží stoprocentně odhadnout, jak to s novými kategoriemi během sezony bude.

Ty se totiž změnily, když nově hráčky do děleného 45. místa v rámci závěrečné Q-Series obdržely všechny kartu kategorie 14 pro další sezonu. Spilková je ale díky čtvrtému místu v této kategorii velmi vysoko a její šance na starty jsou velmi vysoké.

"Řekli mi, že občas možná budu muset chvíli čekat, než bude jasné, že na turnaji budu mít své místo. Věřím, že to bude ve většině případů," dodala Spilková, která si kvůli Solheim Cupu bude muset držet také členství na Ladies European Tour.

Na té ale odehraje pouze nutný počet turnajů. Díky tomu, že v lednu bude mít ještě na LPGA volno, představí se v první polovině ledna na úvodním turnaji sezony LET v Abú Zabí, kde se bude hrát od 10. do 12. ledna nový turnaj Fatima Bint Mubarak Ladies Open.

Sezona LPGA startuje v polovině ledna na Floridě akcí jen pro šampionky Diamond Resorts Tournament of Champions. Prvním klasickým turnajem bude v druhém únorovém týdnu ISPS Handa Vic Open v Austrálii, který odehrají také muži z European Tour.

Následně bude sezona pokračovat turnajem ISPS Handa Women’s Australian Open a akcemi v Thajsku a Singapuru, než se hráčky v druhé polovině března přemístí zpět do Ameriky, konkrétně Phoenixu, kde na ně bude čekat Bank of Hope Founders Cup.

Pro české fanoušky však Spilková na LPGA nebude jediným želízkem v ohni. Již několik let zde totiž září Jessica Korda a v posledních dvou sezonách se k ní přidala také mladší sestra Nelly. Dohromady už posbíraly šest turnajových titulů, u kterých jsou ale bohužel americké vlajky. Přesto mají díky svým kořenům v Česku spoustu fanoušků.

Ti se navíc mohou těšit také na ty největší hvězdy ženského golfu. Zmiňme například poslední šampionku celé sezony na LPGA Thajku Ariyu Jutanugarn, Australanku Minjee Lee, Kanaďanku Brooke M. Henderson, Novozélanďanku Lydii Ko, spoustu Korejek v čele se So Yeon Ryu nebo samozřejmě domácí Američanky vedené především Lexi Thompson.

Evropský golf pak kromě Spilkové budou reprezentovat hlavně Španělky Carlota Ciganda a Azahara Munoz, Angličanky Charley Hull, Georgia Hall a Melissa Reid, Švédky Anna Nordqvist a Pernilla Lindberg nebo Němky Sandra Gal a Caroline Masson.

Na ty všechny, a nejen na ně se už od roku 2019 můžete těšit společně s námi na obrazovce Golf Channelu!