V Amsterdamu se chystá velká golfová party. Vítězové majorů i současné světové hvězdy, ale taky domácí naděje budou od čtvrtka do neděle rozdávat radost nizozemským fanouškům při 100. ročníku KLM Open. Buďte u toho i vy, sledujte turnaj v přímých přenosech na Golf Channel.

Štítky:

European Tour pokračuje směrem na západ. Z německého Hamburku se nejvyšší evropská série přesunula do Amsterdamu. Konkrétně do golfového resortu The International, kde se od 12. do 15 září uskuteční turnaj KLM Open s pořadovým číslem 100.

První ročník se konal už v roce 1912, což děla z podniku nejstarší sportovní událost v Nizozemsku a také jeden z nejstarších golfových turnajů vůbec.

Premiérové vítězství na Euroepan Tour tu slavila legenda evropského golfu Seve Ballesteros, která triumfovala v roce 1976. Tři tituly vybojoval Bernhard Langer, po jednom pak José María Olazábal, Miguel Angel Jiménez, Lee Westwood nebo Martin Kaymer.

Westwood s Kaymerem nechybí ve startovní listině letošního ročníku s dotací 2 miliony eur. A nejsou zdaleka poslední hvězdy, které se nizozemským fanouškům představí. V evropském turné pokračuje Američan Patrick Reed, představí se i Thomas Pieters, Matt Wallace i obhájce loňského triumfu Číňan Ashun Wu.

Domácí příznivce bude ale velmi zajímat Joost Luiten. Třiatřicetiletý rodák z Bleiswijku už dlouhou dobu patří mezi širší světovou špičku. Navíc už dvakrát (2013, 2016) domácí akci European Tour dokázal ovládnout.

Loni Luiten na turnaji chyběl kvůli zraněnému zápěstí. Letos ale ve startovní listině nechybí. Spolu s ním se z Nizozemců představí ještě dalších 13 hráčů.

Debut čeká v Amsterdamu Sergia Garcíu. "Šest mých krajanů se zapsalo do historie tohoto turnaje, teď se o to samé pokusím já," připomíná úspěchy španělských kolegů na turnaji García.

Hrát se bude na hřišti The International s parem 73 a délkou 6 371 metrů.

Turnaj můžete sledovat v přímých přenosech na Golf Channel. Ve čtvrtek a pátek vysíláme ve dvou blocích od 11:30 a od 15:30, o víkendu vždy od 13:00.