Nejvyšší jednorázovou odměnu v historii golfu vyhrál v neděli v Atlantě Rory McIlroy. Ten díky skvělému finálovému kolu za 66 ran (-4) ovládl o čtyři rány TOUR Championship a vyhrál FedEx Cup, který letos premiérově udělil svému šampionovi 15 milionů dolarů.

Štítky:

McIlroy musel stejně jako jeho konkurenti ze špice leaderboardu odehrát v neděli nejprve 13 jamek kola třetího, které nebylo v sobotu kvůli bouřce dohráno, a až poté také celou rundu finálovou. A zvládl to nejlépe.

Před závěrečnou osmnáctkou sice ztrácel na Brookse Koepku jednu ránu, finiš sezony PGA Tour však patřil rodákovi ze severoirského Holywoodu. Se skóre -18 vyhrál o čtyři rány před Xanderem Schauffelem. O další ránu zpět skončili Koepka a Justin Thomas.

"Je opravdu báječné dostat své jméno podruhé na tuto trofej. Kdykoliv uděláte něco, co dokázal pouze Tiger, tak je to něco dobrého," připomněl McIlroy fakt, že pouze on a Woods vyhráli FedEx Cup dvakrát.

Cestu McIlroye k celkovému vítězství na zámořském okruhu si s námi můžete připomenout v pondělí od 2:30 a 18:00, v úterý od 7:00 a ve středu od 0:30. Hodinové highlighty jsou na programu ve středu v 21:30.