Dvě nejprestižnější túry světa PGA Tour i European Tour ukázaly divákům napínavou podívanou do posledního puttu. Když nerozhodlo 72 jamek, musely se další přidat. Zajímavý byl minulý týden i z českého pohledu.

S deštěm, bouřkami a hodně negolfovým počasím se muselo vypořádat 70 nejlepších hráčů FedEx Cupu na třetím turnaji play off. Několikrát přerušené BMW Championship v Newtown Square se nakonec dohrávalo až v pondělí.

Finálové kolo bylo až překvapivě skórovací. S těžkými podmínkami se většina hráčů vypořádala velmi dobře a průměrné skóre kleslo 67,5 rány.

Keegan Bradley (Foto: GettyImages)

Nejnižším pondělním výsledkem se nakonec mohl pochlubit Tyrrell Hatton, Billy Horschel a Keegan Bradley. 32letý Američan přesnou hrou do greenu a výborným puttováním stáhl náskok Angličana Justina Rose a utkal se s ním v play off o titul.

Justin Rose (Foto: GettyImages)

Znovu se hrála čtyřparová osmnáctka a Bradley na ní zahrál par, Rose pouze bogey. Pro Bradleyho je vítězství na BMW Championship čtvrtým titulem na okruhu PGA Tour, ale prvním po více než šesti letech.

Konečné pořadí turnaje zde.

„Plichtou“ po čtyřech kolech skončil i turnaj European Tour ve Švýcarsku. V Crans Montaně se ve vyrovnaném průběhu nedělního kola proti sobě postavili na první rozstřelové jamce obhájce titulu Matthew Fitzpatrick a Dán Lucas Bjerregaard.

Matthew Fitzpatrick (Foto: GettyImages)

24letý Angličan Fitzpatrick ukázal, že na osmnáctku má doslova patent. V regulérním kole birdie, v play off birdie! Bjerregaard zahrál „jen“ par a tak mu nezbývalo, než svému soupeři poblahopřát k úspěšné obhajobě. Ta se Fitzpatrickovi na hřišti Crans Sur Sierre v éře European Tour povedla jako teprve druhému hráči po Seve Ballesterosovi .

Konečné pořadí turnaje zde.

Stanislav Matuš ukázal, že konkurovat nejlepším hráčům na Challenge Tour není takové sci-fi, jak si mnozí myslí. Na Bridgestone Challenge v Anglii se od prvního kola pohyboval na čele leaderboardu a sahal po velkém vítězství. Jenže pokažené finálové kolo za 73 ran stálo Matuše titul i TOP 5.

Stanislav Matuš (Foto: GettyImages)

Po kolech 61, 69, 66 a 73 s celkovým skóre -15 obsadil český profesionál osmé místo. S velkou pravděpodobností si nejlepším umístěním v sezóně udržel kartu na Challenge Tour také pro příští rok.

Konečné pořadí turnaje zde.

Klára Spilková se po delší době představila na Ladies European Tour. Start na Open de France byl také její generálkou před blížícím se francouzským majorem Evian Championship.

Klára Spilková (Foto: GettyImages)

Tentokrát se Spilková zahřívala na správnou provozní teplotu déle než je zvykem a v prvním kole se jí nepodařilo zahrát dobrý výsledek. Ve druhém kole se ale zlepšila a prošla cutem. Kola 75, 67, 72 a 71 s celkovým skóre +1 stačila na dělené 40. místo.

S šesti odehranými turnaji si Klára stále drží Top 10 Order of Merit, kde je na sedmém místě.

Konečné pořadí turnaje zde.