Není úplně samozřejmostí, že se v českých podmínkách podaří na velké akce připravit merchandise, tedy reklamní předměty, které zaujmou. Právě naopak, často hodně zaostávají za tím, na co jsou lidé na západě zvyklí. Není to však případ Czech Masters.

"Vše začalo před rokem a půl. S rodinou Petra Dědka se přátelíme a známe se dlouho. Když se tak odtajnilo, že kromě Challenge Tour bude v Česku pořádat také European Tour, tak jsme byli jedni z prvních kdo kývli na formu spolupráce," zavzpomínal na začátek všeho Pavel Foubík, majitel oděvní společnosti Brudra, která za oficiálním merchandise turnaje stojí.

Brudra se sice specializuje především na pracovní oděvy, ale kromě jiného už 15 let pořádá vlastní turnaje a 22 let dělá výšivky na trika. Přes deset let pak spolupracuje s US Kids a pro European Tour na Čeladné připravila vesty pro kedíky: "Máme tak určité zkušenosti, díky kterým jsme věděli, do čeho jdeme. Proto jsme na spolupráci kývli."

Při přípravách přitom neponechali nic náhodě.

"Jezdili jsme po celém světě. Další inspirace jsem sbíral v Dubaji, kde napůl žiji, v klubu Emirates, kde jsme celá rodiny členy. Shromáždili jsme tak co možná nejvíce informací nejen co se týče kolekcí, ale i ohledně prodeje a celého systému. Nic jsme nechtěli podcenit a chtěli jsme turnaji připravit špičkový merchandise," chlubí se Foubík.

Jeho firma je navíc dokonce autorem finálního loga Czech Masters, konkrétně výtvarná ředitelka společnosti Radka Hendlingerová.

"Nakonec jsme se rozhodli proto, že vytvoříme ojedinělou kolekci speciálně pouze pro Czech Masters, a to jak pánskou, tak dámskou i dětskou. Jedná se o kolekci svítivých barev," popisuje Foubík a přidává: "Snažili jsme se trochu předpovědět módní trendy a podařilo se nám do nich trefit. Když dnes přijedete do Ameriky, osmdesát procent jsou právě tyto svítící barvy, především pak žlutá, oranžová a červená."

FOTOGALERIE  STÁNKU ZDE

Celkově bylo připraveno zhruba 5000 triček a 3000 čepic. Svetry, klobouky, ručníky, deštníky, vypichovátka a další vedlejší produkty pak byly vyrobeny v řádech stovek. Co se týče samotných triček a jejich kolekcí, jsou pánské, dámské a dětské zhruba v deseti barevných kombinacích a šesti velikostech. To není úplně málo.

"Snažili jsme se ve všech možných detailech zmínit Czech Masters. Třeba na čepicích je elegantní logo s markovátkém na magnet. Chtěli jsme si pohrát s každým detailem," přiznává Foubík, který upozorňuje, že trička jsou skutečně česká: "Ceníme si české výroby, a tak jsou všechna trička vyráběna s Jitexem Písek."

Kdo si během turnaje koupil triko v hodnotě 499 korun, což je cena nejdražšího trika na celém stánku, mohl se osvěžit ve spolupráci s renomovaným pražským barem Tretter's mojitem zdarma. Díky vyšívacímu strojí přímo uvnitř stánku si pak kdokoliv mohl za malý poplatek na zakoupené tričko našít své jméno či přezdívku.

Na celém stánku pak podle Foubíka během turnaje pracovalo permanentně 21 zaměstnanců firmy a to 24 hodin denně: "Máme totiž vlastní ostrahu, vlastní dovoz, všechno vlastní. Jedná se o větší zápřah, než se možná na první pohled zdá a především jde o výsledek pečlivé práce celého našeho týmu."