Úvodních osmnáct jamek má za sebou 5. ročník D+D Real Czech Masters a domácí naděje si nevedou špatně. Tojice Mrůzek, Lieser, Cafourek drží krok s těmi nejlepšími.

Na vyprahlém hřišti Albatross se pořádně skórovalo. Více než polovina hráčů se bez problémů dostala pod par 72 ran a vedoucí skóre bylo velmi nízké. 64 ran, tedy výsledek -8 zahrálo první den kvarteto hráčů.

Do vedení v první čtvrtině turnaje se dostali Callum Tarren, Gavin Green i dvě hvězdy, bývalý šampion Czech Masters Thomas Pieters a John Daly.

John Daly (Foto: GettyImages)

Nezklamal ani nováček turnaje a trojnásobný vítěz Majoru Padraig Harrington, který zapsal 66. Dělené desáté místo se shodným výsledkem -6 uhrál i Lee Westwood.

Padraig Harrington (Foto: GettyImages)

Se špičkou drží krok po první rundě i česká špička. Filip Mrůzek byl dokonce v průběhu kola na -5. „Hrálo se mi opravdu dobře a vytvářel si šance. Ty dvě bogey mě mrzí, ale začít 69 je skvělý vstup,“ pochvaloval si nedávný šampion WGM Czech Open ve studiu Golf Channel.

Filip Mrůzek (Foto: GettyImages)

69 zahájili i Jan Cafourek a Ondřej Lieser. „Mám velikou radost, jak se českým hráčům daří. Je skvělé, že se můžeme poměřovat s evropskou špičkou,“ komentoval pro Golf Channel Lieser první kolo.

 

Fotogalerie k článku »
Více fotek zde »

 

I přes bouřky a více než hodinové přerušení stihli všichni hráči dohrát a dnes je čeká druhé kolo. To můžete opět sledovat na obrazovkách Golf Channel. Začínáme v 11 hodin.

Průběžné pořadí turnaje zde.