Sezóna European Tour míří ke svému vrcholu. Do konce letošního ročníku zbývá odehrát 10 turnajů, z nichž 5 spadá do kategorie prestižních podniků Rolex Series. První se uskuteční tento týden ve Wentworthu, kde se představí celá řada hvězdných hráčů. V jejím čele pak stojí Rory McIlroy.

Štítky:

Zatímco PGA Tour vstoupila už minulý týden do nové sezóny 2019/2020, v Evropě právě vrcholí boj v Race to Dubai sezóny 2018/2019. Už tento týden je na programu tzv. vlajková loď European Tour – BMW PGA Championship v anglickém Wentworthu.

Jeden z nejprestižnějších turnajů v kalendáři evropské série opustil květnový termín a letos se kvůli výrazným změnám v kalendáři americké PGA Tour hraje až v září.

O to větší má možná turnaj váhu. Jednak půjde o důležité body do žebříčku Race to Dubai, ale také se právě na této akci začínají počítat body do evropského týmu pro Ryder Cup 2020, který se uskuteční v USA ve Whistling Straits.

Kromě toho si hráči rozdělí 7 milionů dolarů, stejně jako na ostatních sedmi akcí Rolex Series.

Není tedy divu, že BMW PGA Championship přilákal do Wentworthu opět plejádu špičkových hráčů. Dost možná půjde o nejzářivější startovní pole v historii turnaje.

Nechybí obhájce titulu, loňský hrdina Ryder Cupu a šampión The Open Francesco Molinari. Evropskou akci nevynechá ani světová dvojka Rory McIlroy, který se po triumfu ve FedEx Cupu na PGA Tour málem o týden později stal vítězem Omega European Masters ve Švýcarsku.

Dohromady se zúčastní 10 z 12 hráčů evropského týmu v Ryder Cupu 2018. Mimo již zmíněného McIlroye s Molinarim jsou to ještě Jon Rahm, který si připíše debut na turnaji, Angličané Paul Casey, Tyrrell Hatton, Tommy Fleetwood, Ian Poulter a Justin Rose a Švédové Henrik Stenson a Alex Noren.

Pozornosti neunikla akce ani v zámoří. Patrick Reed pokračuje v evropském turné, ve Wentworthu k němu přibydou ještě Tony Finau, Andrew Putnam a Billy Horschel.

Diváci Golf Channelu se ale také mohou těšit na hráče, které měli možnost sledovat v srpnu na Albatrossu. Els, Westwood, Harrington, Pieters, Bjorn, ti všichni budou v akci.

Spolu s nimi také vycházející hvězda Viktor Hovland. Po přestupu k profesionálům po US Open předvádí norský golfista úchvatné výkony a začíná se prosazovat také na PGA Tour. Během posledních sedmi turnajů uhrál dohromady skóre 100 pod par a vyrovnal rekord Boba Estese v počtu 17 kol pod 70 ran za sebou.

Jak se jemu a hvězdami nabitému startovnímu poli povede na hřišti West Course Wentworth Golf Clubu s parem 72 a délkou 6 662 metrů? To můžete sledovat v přímých přenosech na Golf Channel.

První dvě kola ve čtvrtek a pátek uvidíte už od 11:00, o víkendu pokaždé od 13:30.