PGA Tour se nezadržitelně blíží sezónnímu finále. Turnaj BMW Champiomnship, který je na programu od čtvrtka 15. do neděle 18. srpna, rozlouskne hádanku o třicítce postupujících do Tour Championship, závěrečného podniku Playoffs FedEx Cupu. Sledujte s námi, kdo si vybojuje naději na zisk pohádkové odměny 15 milionů dolarů.

Štítky:

Druhý turnaj nadstavbové části sezóny je zároveň tím předposledním. Počet hráčů se po The Northern Trust ztenčil na 70 a v neděli dojde k další redukci. Finále v Atlantě bude jen pro 30 vyvolených.

V tuto chvíli už má jistý postup 22 nejlepších hráčů průběžného pořadí, mezi kterými je jednička FedEx Cupu Brooks Koepka, trojka Rory McIlroy, Jon Rahm, Dustin Johnson, obhájce loňského prvenství Justin Rose, Rickie Fowler a mnoho dalších.

A kdo je takzvaně na hraně? Například Tiger Woods, který po odstoupení z minulého týdne vypadl z elitní třicítky a v Chicagu bude potřebovat velmi dobré umístění (s největší pravděpodobností dokonce top 10), aby si zahrál i za týden v East Lake.

Woods přicestoval do Medinah, kde se BMW Championship uskuteční, ve výrazně lepší náladě, než kterou měl v pátek, kdy musel kvůli nataženým svalům mezi žebry a pánví z turnaje Northern Trust odstoupit. Po zdravotní stránce se cítí mnohem lépe, což se projevilo hned ve středečním pro-amu, v němž předváděl vynikající golf.

O Tour Championship ale nebude z hvězdných hráčů bojovat pouze on. S předčasným koncem sezóny si zahrává Francesco Molinari, Jordan Spieth, Phil Mickelson, nebo Jason Day.

O celkovou dotaci 9 250 000 dolarů ale hlavně o postup do Tour Championship se bude hrát na slavném hřišti Medinah no. 3, kde se v minulosti uskutečnil Ryder Cup, PGA Championship, US Open a mnoho dalších významných podniků PGA Tour.

Hřiště měří 7 613 yardů a má par 72.

Nenechte si ujít dramatické boje některých hráčů o prodloužení sezóny a zbylých hvězd o vylepšení pozic před velkým finále. Golf Channel vysílá přímé přenosy první dvě kola od 21:00, v sobotu od 18:30, nedělní finále pak od 18:00.

Průběh přenosů navíc okoření reportáže z D+D REAL Czech Masters, který se koná ve stejném termínu, jen s časovým předstihem.