Od letošního prvního majoru roku Masters utekl měsíc a už se oči golfové veřejnosti upínají k další velké události – PGA Championship. Ještě než boje o Wannamakerovu trofej propuknou naplno, uskuteční se v Dallasu turnaj AT&T Byron Nelson. Generálku na druhý grandslamový turnaj podstoupí i několik hvězdných hráčů. Sledujte je od čtvrtka v přímých přenosech na Golf Channel.

Štítky:

Podnik pojmenovaný po legendárním Byronu Nelsonovi, vítězi 52 turnajů PGA Tour včetně 5 majorů, se uskutečnil poprvé v období druhé světové války v roce 1944. Nelsonovo jméno nese od roku 1968.

Mezi šampióny turnaje se kromě Nelsona zapsali mimo jiných Sam Snead, Ben Hogan, Jack Nicklaus, Tom Watson, Fred Couples, Phil Mickelson, Tiger Woods, Ernie Els nebo Adam Scott či Sergio García.

Letošní ročník nevynechají některé velké hvězdy současného golfu. Texaským divákům se představí například Brooks Koepka, loňský vítěz U.S. Open i PGA Championship. Diváckou podporu bude mít zejména Jordan Spieth, rodák z Dallasu. Jeho šestnácté místo při debutu na PGA Tour před devíti lety zůstává jeho nejlpeším výsledkem v turnaji. Tehdy bylo Spiethovi šestnáct let.

V Dallasu bude hrát také nejlepší japonský golfista Hideki Matsuyama, Švéd Henrik Stenson, Španěl Rafa Cabrera Bello, Američan Patrick Reed a Slováci se mohou opět těšit na Roryho Sabbatiniho.

Loňský titul obhajuje nováček roku 2018 Aaron Wise. Dvaadvacetiletý Američan se nejlépe vypořádal se čtyřhodinovým zpožděním kvůli dešti ve finálovém kole a zvítězil po 65 ranách o tři rány. Rodák z Kapského Města v Jižní Africe zahrál ve třech kolech 65 ran nebo méně a celkově s 23 údery pod par stanovil nový turnajový rekord.

Ve startovní listině turnaje nechybí ani bývalý quarterback Dallasu Cowboys Tony Romo, který se v posledních letech pokouší prorazit v golfu. Několikrát si zahrál pro-am v Pebble Beach, dvakrát hrál turnaj PGA Tour v Dominikánské Republice, ale ani jednou se nepodíval do víkendových kol. Stejně dopadly i jeho pokusy kvalifikovat se na U.S. Open či získat kartu na nižší soutěž Web.com Tour.

Turnaj hostí hřiště Trinity Forest Golf Club s parem 71 a délkou 7 371 yardů. Loni na osmnáctce designované Benem Crenshawem a Billem Coorem propuknul festival berdíků a eaglů. Za celý loňský ročník PGA Tour bylo pouze jedno hřiště na birdie a eagly štědřejší.

Poslední test před PGA Championship vysílá Golf Channel v přímých přenosech od čtvrtka 9. do neděle 12. května. Ve čtvrtek a pátek začíná přenos od 21:30, o víkendu třetí i finálové kolo od 19:00.