European Tour se vrací do kolébky golfu. Na třech skotských hřištích se od 26. do 29. září uskuteční Alfred Dunhill Links Championship. Tradiční turnaj evropské série i tentokrát ozdobí nejen golfové hvězdy, ale i populární osobnosti ze sportovního i uměleckého prostředí.

Štítky:

V jeden okamžik budou McIlroy a spol. hrát o titul a celkovou dotaci turnaje 5 milionů amerických dolarů v individuální soutěži a současně se svými partnery z řad celebrit usilovat o vítězství v týmovém turnaji.

Americkým protějškem, turnajem pro-am, je AT&T Pebble Beach National Pro-Am, který se uskutečnil už v únoru.

Dějištěm turnaje budou jako vždy tři linksová skotská hřiště. Tím nejproslulejším je Old Course v St. Andrews, dalším Carnoustie, kde se loni uskutečnilo The Open a třetím je hřiště Kingsbarns, které designoval Kyle Phillips, jenž navrhoval i pražské hřiště Oaks Prague.

Hráči od čtvrtka do soboty vystřídají všechna tři hřiště, aby 60 nejlepších a hráči na dělených místech postoupili do finálového kola na Old Course v St. Andrews. Spolu s nimi si o titul v týmové soutěži zahraje 20 nejlepších dvojic.

Stejně jako BMW PGA Championship bude i akce ve Skotsku plná golfových celebrit. Chybět nebudou tři hráči z elitní pětky světového pořadí – Rory McIlroy, Justin Rose a Jon Rahm. Všichni tři navíc přicestovali ve velké pohodě, neboť na prestižním turnaji ve Wentworthu minulý týden obsadili místa v top 10.

Spojené státy americké bude na turnaji reprezentovat několik hráčů, ale tím jednoznačně nejzářivějším je Tony Finau, který si připíše druhý start na European Tour v řadě. Loni na stejném turnaji skončil v top 10.

Napodobit Tyrrella Hattona, který jako jediný v historii turnaje obhájil titul, se pokusí loňský vítěz Lucas Bjerregaard. V akci bude mimo jiné také Shane Lowry, Tommy Fleetwood, Matt Wallace nebo Bernd Wiesberger.

Těmto hráčům pak budou dělat společnost amatérští hráči z řad sportovních a uměleckých celebrit. V evropském turné pokračuje zpěvák Justin Timberlake, který před necelým měsícem dostával lekce z bunkeru od Roryho McIlroye ve Švýcarsku.

Kromě něj ale bude jistě nesmírně zajímavé sledovat v přímých přenosech na Golf Channelu při golfu boxerskou legendu Wladimira Klitschka, portugalskou fotbalovou hvězdu Luise Figa nebo pětinásobného olympijského vítěze ve veslování Steva Redgrava. Z herců pak Vinnieho Jonese, který má za sebou i sportovní minulost nebo amerického komika Billa Murrayho.

Nenechte si hru v podání celebrit a golfových hvězd na parádních golfových linksech ujít. Golf Channel vysílá přímé přenosy od čtvrtka do neděle. První, druhé i třetí kolo sledujte od 14:00, finálové v neděli od 13:30.